bērnu lina apģērbs

ANVI AM AM dizaineru radītie bērnu lina apģērbi

Lins ir brīnumains materiāls – līdzīgi zīdam karstā laikā tas atvēsina, savukārt, aukstā laikā lina apģērbā ir silti. Lins ar savu vienreizējo burzīto struktūru nešaubīgi apliecina valkātāja dabisko eleganci un izkopto gaumi.

Linu audzēšanai, apstrādei un tekstilam Latvijā ir senas tradīcijas. Lins ir brīnumains materiāls – līdzīgi zīdam karstā laikā tas atvēsina, savukārt, aukstā laikā lina apģērbā ir silti. Lins ar savu vienreizējo burzīto struktūru nešaubīgi apliecina valkātāja dabisko eleganci un izkopto gaumi. Bet lai arī linu audzēšana un pārstrāde palikusi vien latviešu vecākās paaudzes atmiņās, jaunākās paaudzes dizaineri savās mājas tekstila, apģērba un aksesuāru kolekcijās to izmanto un gūst atzīstamus panākumus gan pašu mājās, gan pasaulē.


Vēl pirms gadsimta


ANVI AM lina apģērbu kolekcija bērniem radās kā loģisks papildinājums pamatprofilam, darinot tautas tērpus skatuvei deju kolektīviem, koriem, folkloras kopām un ģimenēm uz īpašiem svētkiem. Tautas tērpu darināšana un valkāšana ir pēdējo gadu modes tendence, un jāatceras, ka vēl tikai pirms gadsimta zemnieku bērnu vienīgais apģērbs bija lina krekls. Līdz ar pieaugšanu un bērna darba pienākumiem, tam vēlāk pievienojās vilnas zeķes, galvassega, citi no pieaugušo apģērba pāršūti apģērba gabali, lielais lakats, vīzes vai pastalas.


Bērnu apģērbs ikdienai un svētkiem


Sākotnēji gari tunikveida lina krekli tika gatavoti kolektīviem, kuros bērnu un pieaugušo apģērbam bija jāatspoguļo vēsturiskās tradīcijas, un bērnu ikdienas apģērbu pārstāvēja tieši lina krekls. Radoši atsaucoties uz cilvēku pieprasījumu pēc bērnu apģērba, kas iekļautos ģimenes svētku ietērpā, tapa pirmie lina bērnu apģērbi. Kolekcija katru gadu tiek papildināta, un, prasmīgi papildinot apģērbu ar lina mežģīnēm, izšuvumiem un tamborējumiem, tā šobrīd pozicionējas vairāk kā bērnu izejamais apģērbs vasarai, kas Latvijā ir īsa un dažādiem valsts un ģimenes svētkiem piepildīta. Lina apģērbs labi iederēsies Dziesmu svētkos, Līgo svētkos, izlaidumā vai ģimenes salidojumā, jo starp tīru etnogrāfiju un prakstisku mūsdienīgumu ANVI AM pieredzējušie dizaineri var piedāvāt bezgala daudz variāciju.
Uzņēmums darina apģērbus gan zēniem, gan meitenēm. Kolekcijā ir lina auduma krekli, bikses puišiem un kleitas meitenēm. Lielākais pieprasījums ir pēc apģērba dabiskā nebalinātā vai baltā krāsā, taču jebkuru modeli var šūt no jebkuras krāsas lina auduma, kas pieejams veikalos.


Sentēvu metodes linu apģērba kopšanā


Ir nianses, kas jāzina, lai lina apģērbs ilgi kalpotu un būtu patīkams valkāšanā. Dabiski nebalināto linu ieteicams mazgāt ar krāsainajam apģērbam paredzētajiem līdzekļiem vieglā režīmā un remdenā ūdenī. Apģērbu pasūtot, jārēķinās, ka audums pēc mazgāšanas saraujas par 5-20% un, ja vēlas saglabāt lina audumu mīkstu, tad to nav ieteicams gludināt, bet gan pēc sentēvu metodes glīti salocīt, sarullēt un ar vālīti izdauzīt. Tad ar katru mazgāšanas reizi, lina gultasveļa vai krekls kļūs arvien mīkstāks, patīkamāks, un apģērba burzītā struktūra veidos labvēlīgu fonu valkāšanai, lai nebūtu īpaši jādomā par nēsātāja sēdēšanas ieradumiem un auduma burzīšanos.

0
Feed

Komentēt